1.FC KARLOVY VARY

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Klatovy nás nachytaly v nedbalkách, nedobytná tvrz ve Dvorech padla

V nedělním dopoledni čekal áčko těžký soupeř, i když postavení v tabulce s rozdílem čtrnácti bodů svědčilo v náš prospěch. Na druhou stranu má SK Klatovy 1898 výborné mužstvo s velmi dobře organizovanou defenzívou a nebezpečnými brejky. Nakonec fakt, že v posledních pěti kolech ztratilo jediný bod, mluvil sám za sebe. A tak se dal ve Dvorech čekat urputný boj. A očekávání se potvrdilo.

Klatovští hráči se lídra soutěže nezalekli. Důsledně plnili pokyny trenéra Jána Gašpára, byli důrazní v osobních soubojích, dokázali pokrýt Martina Psohlavce i Mariana Geňa a hra domácích byla zejména v prvním poločase téměř bezradná. Karlovarští hráči, ani ti nejzkušenější, si s hrou hostů nedokázali poradit a vymyslet něco překvapivého. Byli sice více na míči, ale jejich útoky byly stereotypní, obrana hostů v čele s výborně chytajícím Rojíkem tak měla ulehčenou práci. No a ve 44. minutě zahřmělo. Petr Kotrba přesnou střelou zpoza šestnáctky nedal Jakubu Dvořákovi vyniknout a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Druhý poločas sice přinesl zlepšenou hru domácích, ale jejich akcím chyběla lehkost a přesnost, zejména ve finální přihrávce, resp. v zakončení. Až v 64. minutě se dostal ke střele Daniel Krlička, ale jeho přízemní střelu zastavila tyč Rojíkovy branky. Hosté od 75. minuty dohrávali bez vyloučeného Bezděka, přesto jednogólové vedení dokázali udržet, domácím připravit první porážku ve Dvorech v tomto soutěžním ročníku a sesadit je z čela tabulky.