Příští zápas

TJ Přeštice vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 19.8.2017 10:15

Z Admiry za dva body

Áčko ke svému dalšímu utkání v boji o čelo tabulky zajíždělo na hřiště pražské Admiry se snahou odčinit domácí porážku s Klatovami. Admira byla v tabulce čtvrtá se ziskem 38 bodů. A že se na jaře nepotkala s oslnivou formou svědčil i zisk pouhých 2 bodů, i když po těsných výsledcích. Na druhé straně ani naše áčko na jaře nemá podzimní fazónu. A tak se dal očekávat velký boj.

Trenér Tichota oproti poslednímu utkání provedl v sestavě některé změny. Do stoperské dvojice se postavil Aleš Ivasko, na pravou stranu obrany se posunul Honza Staněk a na levou stranu zálohy Franta Dřížďal.

Prvních patnáct minut byla hra oboustranně opatrná a vyrovnaná, hrálo se od vápna k vápnu bez gólových šancí. Poté domácí začali postupně přebírat iniciativu a směrem dopředu začínali být hodně nepříjemní. V 19. minutě po centru zprava osamocený domácí útočník hlavičkoval mimo Dvořákovu svatyni a o dvě minuty později jen nepřesnost ve finální přihrávce nás zachránila od gólu.

V poslední čtvrthodině jsme převzali iniciativu na naše kopačky a střela Honzy Staňka v 35. minutě skončila bohužel na břevně Víškovy branky. Nedůraz ve středu hřiště a zbytečný faul na hranici velkého vápna znamenal ve 43. minutě standardku pro domácí. K jejímu zahrávání se postavil domácí Štěpán Zahálka a nedal Kubovi Dvořákovi šanci vyniknout. A tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé půle nastoupily oba celky beze změn, ale na hostech byla znát zřetelná snaha otočit dosavadní stav. Celou druhou půli jsme byli jasně lepším mužstvem, kontrolovali hru a tlačili se do útoku. Jenže chyběla přesnost ve finální přihrávce a hlavně přesná a důrazná střelba. V 51. minutě se probíjel domácí obranou Pepík Hudec, jeho střela však šla mimo. O patnáct minut později střelu Dana Krličky vyrazil na roh brankář domácích Víšek. O chvíli později pálil těsně vedle Martin Pěkný. Snažili jsme se ohrozit domácí branku i střelami ze střední vzdálenosti, ale většinou však technické střely mířily doprostřed branky. Několikrát se podařilo proniknout do vápna Frantovi Dřižďalovi, vše ale bylo bez efektu v podobě vstřeleného gólu. Domácí se před naši branku dostávali spíše sporadicky a snad s jedinou pološancí domácích v druhém poločase si poradil Kuba Dvořák, když efektně vykryl hlavičku Šmidrkala.

Až přišla 85. minuta. Honza Staněk z pravé strany posadil centr na hlavu Frantovi Dřížďalovi, ten se nemýlil a bylo srovnáno. Do konce utkání se už nic podstatného nestalo, za zmínku stojí snad jen nepovedená malá domů Ládi Mestla.

O bonusovém bodu rozhodovaly penalty. Zahajoval Honza Staněk, který s přehledem proměnil. Za domácí jako první kopal Jan Šmidrkal, ale Kuba Dvořák jeho střelu vyrazil. Za hosty postupně proměňovali Vít Vrtělka, Pavel Maňák, Franta Dřížďal a na závěr Marian Geňo.