1.FC KARLOVY VARY vs FC Viktoria Mariánské..

Datum a čas konání: 7.5.2017 10:30
Místo: Dvory

O vítězství nad FC Rokycany rozhodl Pepík Hudec až v závěru utkání

V páteční předehrávce čekalo áčko další domácí utkání s dvanáctým týmem soutěže Fortuna divize A. Ale ten, kdo očekával střelecké hody a výrazné vítězství domácích se nedočkal. Potvrdilo se, že hosté mají solidně organizovanou obrannou hru a nejproduktivnější divizní útok březnovou střeleckou pohodu zatím hledá.

Trenér Tichota při absenci zraněného Aleše Ivaska musel sáhnout k variantě hry se třemi obránci. A změna zejména v začátku utkání byla znát. V 6. minutě po rychlém brejku hostů si na centr zprava počkal neobsazený Michal Černý a jeho hlavička šla těsně vedle Dvořákovy branky. Naši zahrozili poprvé v 9. minutě. Po hezké fotbalové akci z pravé strany po ose Pěkný, Krlička, Hudec se k míči dostal Pavel Maňák, ale jeho přihrávku na Mariana Geňa brankář Špiroch vystihl. Marian Geňo se k přihrávce nedostal i díky zákroku Vaščáka, který hodně zaváněl penaltou.

Hosté po celý první poločas vůbec nepůsobili ustrašeným dojmem, využívali naše ztráty míče a nepřesné přihrávky k rychlým a nebezpečným protiútokům, do kterých vyráželi až v pěti hráčích. Nepřesnost na kopačkách domácích hráčů i malý důraz v osobních soubojích nám v první půlhodině v podstatě nedovolily branku hostů vážně ohrozit. Až to nevydržel Franta Dřížďal, který vyhrál osobní souboj na vlastní půlce a vydal se na sedmdesáti metrový sprint k brance hostů, přičemž za sebou nechal tři rokycanské hráče a ocitl se tváří v tvář brankáři Špirochovi. Ale ta koncovka... Hostující brankář si počkal na střelu, kterou stačil kolenem vyrazit, k míči se opět dostal Franta Dřížďal, ale jeho hlavička šla vysoko nad.

V 33. minutě se tlačil do šance hostující Kopečný, ale s jeho přízemní střelou si Jakub Dvořák poradil. Střelecky se neprosadil ani Marian Geňo, který o něco později v dobré pozici netrefil branku.

Ve 45. minutě už udeřilo. K zahrávání standardky po faulu na Mariana Geňa se postavil Honza Staněk. Hosté postavili osmičlennou zeď, ale Honza zeď z dvaceti metrů obstřelil a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

O přestávce zřejmě trenér Tichota svoje svěřence pokropil živou vodou. Do druhé půli nastoupili domácí s větším důrazem a mnohem útočněji. Na jejich hře bylo vidět, že chtějí přidat další góly.

Hned v 47. minutě poslal Dan Krlička kolmou přihrávkou do šance Mariana Geňa, jenže ten místo střely hledal obsazeného Martina Psohlavce a bylo po šanci. A tím začala série nedotažených šancí a pološancí, kterým však chyběla přesnost a důraz. To platilo i pro střelbu ze střední vzdálenosti, o kterou se domácí pokoušeli. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se domácí prosadí i gólově.

Hosté se už do rychlých a nebezpečných protiútoků nedostávali a jejich akce většinou končily před domácí šestnáctkou. Ale v 77. minutě bylo zle. Z hranice šestnáctky se tvrdou střelou prosadil Matěj Trojanec a bylo srovnáno.

V 81. po rohovém kopu dopravil míč do branky Marian Geňo, ale gól pro ofsajd nebyl uznán. Snaha domácích o vstřelení vítězného gólu byla nakonec úspěšná. V 84. minutě vybojoval ve středu hřiště míč Franta Dřížďal, přesnou přihrávkou našel rozeběhnutého Pepíka Hudce, který vybíhajícího Špirocha zkušeně obstřelil. A na oslavu vstřeleného gólu předvedl gymnastickou vložku zakončenou saltem vzad.

Do konce utkání už se skóre nezměnilo a povinné tři body zůstaly doma.