Příští zápas

TJ Přeštice vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 19.8.2017 10:15

Z Roudné za tři body

V průběhu posledních čtyř dnů hráči áčka najeli za soupeři z Jihočeského kraje téměř tisíc kilometrů. Zatímco ve středu z Českého Krumlova odjížděli s pocitem jisté hořkosti, v sobotu to bylo naopak. Naši hráči k utkání nastupovali pod dojmem již odehraných utkání Motorletu a Čížové, ve kterých favorité přesvědčivě zvítězili. Povinnost udržet kontakt s čelem tabulky tedy velela vyhrát. Domácí naopak ještě nemají jistotu zachování soutěže a tak potřebovali rovněž bodovat naplno. Oba trenéři Rudolf Otepka i Karel Tichota vyznávají útočný a kombinační fotbal a tak se na útulném stadionu v Roudné bylo na co dívat.

Karel Tichota se před utkáním, stejně jako v předchozích zápasech potýkal se zraněními i s tím, že kluci odehrají třetí utkání během týdne a nakonec dvojnásobné cestování na jih Čech taky nebylo nejpříjemnější. Oproti obvyklému rozestavení zaujal Pavel Plechatý pozici pravého beka a Pavel Maňák se posunul na pravý kraj zálohy.

První poločas byl hodně vyrovnaný, ale bez výrazných gólových šancí. Hrálo se od vápna k vápnu, ve finále chybělo oběma mužstvům více klidu i přesnosti v rozehrávce.

Až ve 23. minutě se na pravé straně výborně uvolnil Pavel Maňák a jeho prudký přízemní centr si nešťastně srazil do vlastní branky Martin Otepka. Poločasové vedení jsme už nepustili.

Do druhé půle nastoupili domácí s viditelnou snahou zvrátit vývoj zápasu. Přidali na důrazu v osobních soubojích a naše obrana v této době nepůsobila zrovna nejjistěji. Nedokázali jsme podržet míč delší dobu na půlce domácích a dostávali jsme se pod tlak. Ten domácí proměnili v 50. minutě ve vyrovnávací gól, když domácí David Růžička nadvakrát překonal Jakuba Dvořáka.

A mohlo být ještě hůř, rozhodující momenty utkání se totiž odehrály mezi 67. a 70. minutou.

Nejdříve se v 67. minutě do gólové šance dostal kapitán domácích Richard Píša, ale neměl seřízená mířidla. Asi z deseti metrů vysoko přestřelil Dvořákovu svatyni. Nedáš – dostaneš.

O tři minuty později se ke střele dostal Marian Geňo a po dlouhé době protrhl svůj střelecký půst. Domácí byli nuceni více otevřít hru a tím vytvořili prostor pro naše rychlé brejky. Největší příležitosti měl na noze především Dan Krlička, ale obě mu zlikvidoval domácí brankář Tomáš Hřebejk.

Domácí se s porážkou nechtěli smířit, snažili se využít toho, že naši hrají třetí utkání během týdne, ale další gólové šance si nevypracovali.

Podle obou trenérů bylo klíčovým okamžikem neproměnění šance domácím kapitánem. Za stavu 2:1 pro domácí by hra dostala jiné parametry a vše mohlo dopadnout úplně jinak. Karel Tichota byl s výkonem všech svých hráčů spokojen a především ocenil to, jak zvládli utkání po fyzické stránce.  Pochvalně se vyjádřil o hře domácích a konstatoval, že v době, kdy se utkání lámalo, se štěstí přiklonilo na naší stranu.