Příští zápas

TJ Přeštice vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 19.8.2017 10:15

Přípravné utkání Jiskra Domažlice – 1.FC Karlovy Vary 6:2 (4:1).

V sobotu dopoledne sehrálo áčko další přípravné utkání, tentokrát s mužstvem středu tabulky ČFL – Jiskrou Domažlice. Utkání ukázalo, jak důležité jsou v týmu zkušenosti a jaký rozdíl je mezi mužstvy ČFL a Divize. Do utkání poslal trenér Karel Tichota mužstvo v sestavě: Chára – Kořistka, Vondráček, Pěkný, Mestl – Hudec, Staněk, Maňák, Kalina – Geňo, Psohlavec. V průběhu utkání střídali: Klimov – Skala, Vokáč, Šupík, Merkl a Gruber.

Vstup do zápasu se našim vydařil a Martin Psohlavec nás ve 4. minutě poslal do vedení 0:1. Za deset minut ale bylo vše jinak. Soupeř šel během několika málo minut do vedení 3:1 a před půlí připojil ještě čtvrtou branku.

I do druhé půle jsme vstoupili dobře a v 52. minutě se opět prosadil Psohlavec a snížil na 4:2. To však bylo z naší strany v druhé půli vše. A když domácí v závěru přidali ještě dvě branky, působilo závěrečné skóre značně depresivně.

Karel Tichota pochválil za hru zkušené hráče a především Martina Psohlavce, který snad za celé utkání neprohrál jediný hlavičkový souboj. Naopak pro většinu mladších hráčů byl měl kritická slova:

„ Tento zápas ukázal hlavně mladým hráčům rozdíl mezi dorosteneckou soutěží a ČFL. Zarazilo mě, že nejsou schopni za nepříznivého stavu zareagovat a někteří si radši řeknou o střídání. V utkání byl jasně vidět přínos pro mužstvo ze strany starších hráčů, ať už to byl Zbyněk Vondráček, nebo Martin Psohlavec, který neprohrál snad jedinou hlavu a vstřelil oba naše góly.“